K čemu slouží vypínače jistě každý ví. Ovládáme s nimi světlo. Jakmile se venku setmí, jednoduše sáhneme po vypínači a máme zase světlo. Jak tomu bylo v minulosti?
K potřebě bezpečných spínačů došlo logicky s vynálezem žárovky. K čemu by nám také jinak byla, pokud bychom ji nemohli ovládat, že? Nejdříve k tomuto účely sloužily otočné přístroje s pružinovým mechanismem, které se tehdy montovaly ve výšce asi 1,5 metru. Po nějakém čase ale došlo k upravení této výšky na dnešních 1,05 metru. Tyto otočné přístroje se ale těžko ovládaly, takže byly nahrazeny páčkovými, po nich kolébkovými a klapkovými. Nakonec se začaly používat velkoplošné vypínače s velkou klapkou, které patří k dnešním moderním spínačům.
Kromě vzhledu se postupně měnil také způsob montáže. Dříve se přístroj upevňoval na povrch omítky, pro větší ochranu přístroje se ale přešlo k montáži pod omítku, která dnes převažuje.
Vypínače Schneider splňují ty nejvyšší bezpečnostní požadavky a zároveň také skvěle vypadají. Hlavní řada Unica patří ke světové špičce mezi těmito přístroji. Její jedinečnost spočívá hned v několika hlavních bodech. Jedním z nich jsou jednotné strojky zaručující jednodušší výběr a variabilitu při užívání systému modulů. Tato výrobní řada nabízí také širokou škálu různých barev a jejich kombinací, od těch neutrálních po pestře vyhlížející. Dalším bodem může být také nabídka designů jednotlivých strojků, kdy lze použít jinou barvu rámečků a také volit mezi různorodými tvary. To vše zaručuje přizpůsobivost těchto přístrojů, kterou u ostatních výrobců jen tak nenaleznete.
Vypínače této společnosti jsou nabízeny hned v několika řadách, například již jmenovaná Unica, dále Merten, Asfora nebo Sedna. Jednotlivé řady obsahují více designových uzpůsobení, takže celkový výběr je po vzhledové stránce velmi široký. Určitě uspokojí i velmi náročné zákazníky. Ty prakticky smýšlející zase potěší svou dlouhou životností.