Podpůrným projektem pro školy je projekt eMapps.com, v němž se vytváří otevřená internetová platforma, kterou může škola použít pro práci se stávajícím učebním materiálem a vytvořit z něj počítačovou hru. Práce s informacemi záleží jen na schopnostech a tvořivostech uživatelů (učitelů). Platforma umožňuje transformaci jednotlivých učebních hodin do jednoduchých her nebo spojení celých učebních celků do složitějších herních schémat.
Cílem je zapojit co nejvíce škol, které si vyměňují zkušenosti a navazují dlouhodobou spolupráci. Školy mohou využívat databázi společného vzdělávacího obsahu a nemusí tedy znovu a znovu vytvářet stejná data a hry. eMapps využívá možnosti motivace vytvořením společné hry, která je založena na tzv. Living Map of Europe a pracuje s geografickými informacemi z jednotlivých partnerských zemí. Umožní žákům uvědomit si skutečnost, že jsou součástí většího územního celku, který se řídí určitými zákonitostmi při respektování specifik jednotlivých zemí.
Děti mohou poznávat způsob života a vzdělávání svých vrstevníků z ostatních zemí a porovnávat je se životem ve své obci či regionu. Práce vychází z principu Alternate Reality Game, která umožňuje hrát nejen hry u počítače ve třídě, ale i mimo školu. Hra tvoří tzv. alternativní realitu, která děti obklopuje.
Herní úkoly mohou tedy dostávat formou SMS či MMS zprávy, telefonátů, e-mailů či ústních pokynů učitele, atp. Děti jsou tak nenásilně nuceny stále si vyhledávat data a odpovědi na kladené otázky, které pak mohou prezentovat opět ústní formou či v podobě fotografie, mailu, videa, textu… Cílem je učit se vyhledávat z různých zdrojů a různým způsobem je prezentovat a dále zpracovávat.
Mimo projekt je eMapps je posledních pár let ve školství znamením DUMů. Jde o internetový portál, na který se vkládají digitální učební materiály škol, které jsou zapojeny do „Projektu do škol.“ Tento portál zpřístupňuje výukové materiály co nejvhodnějším a nejsnazším způsobem veřejnosti, kterou obohacuje o nové informace a inspiruje nejen učitele a školy k vlastní tvorbě nových materiálů.
Jak spolu souvisí pedagogika a internet
You may also like these
No Related Post