Dilatační plováky ochrání váš bazén před ledem


Plánujete svůj bazén nechat přes zimu napuštěný? V tom případě byste měli mít jasno v tom, co je nezbytné před zimou udělat proto, aby ji přečkal v tom nejlepším stavu, aby nedošlo k znehodnocení bazénové vody a k poničení nádrže případným ledem.

plovák

Zazimování bazénu sice není úplně snadné, ale zároveň to není žádná věda, kterou byste při troše snahy nezvládli. A pokud se vyloženě nechcete této činnosti zbavit a svěřit ji někomu z odborníků, kteří zazimování bazénu provedou za vás, můžete se do toho směle pustit sami. Podrobný postup zazimování bazénu naleznete na internetu, konkrétně se jedná o několik hlavních kroků, které si popíšeme níže.

Nejprve zajistěte, aby voda v nádrži byla v té nejlepší možné kondici. Je proto potřeba, abyste zopakovali svůj obvyklý postup při údržbě vody, jaký používáte v průběhu koupací sezóny. Musíte tak zajistit, aby ve vodě nebyly žádné nečistoty a voda byla dokonale čistá. Nesmí obsahovat zákal ani inkrusty, ani žádný film na hladině vody. A pH a koncentrace aktivní látky musí být v optimálním rozmezí hodnot.

Poté stačí, když hladinu vody snížíte tak, aby dosahovala pod vstup do filtrace, a do vody nalijete zazimovač. Zajistěte, aby se přípravek rovnoměrně rozptýlil do celého objemu vody, třeba tak, že ji promícháte.

struktura

Poté na hladinu vody umístěte dilatační plováky. Ty se postarají o to, aby vaši nádrž nepoškodil led, který se v zimě může objevit. Tyto plováky mají měkké, snadno deformovatelné tělo, takže brání vzniku souvislé ledové plochy tím, že se tlak narůstajícího ledu projeví deformací těchto plováků a nikoli stěn nádrže. V případě, že nemáte plováky k dispozici, lze podobným způsobem využít i PET láhve částečně naplněné vodou.

Nezapomeňte na závěr dobře upevnit nataženou krycí plachtu, aby odolávala nepříznivému zimnímu počasí plnému sněhu a větru, a to je vše.

About the Author

You may also like these