Jedním z nejdůležitějšího, při rozhodování, kterému sportu se bude dvojice věnovat, je zdravotní stav a fyzická kondice. Dvě podstatné veličiny, podle kterých je potřeba pokračovat ve výběru. Čas trávený společným sportováním by neměl být zaměřen jenom na výkon, ale především by měl přinášet radost z pohybu. Rozhodně to není o dokazování toho, kdo je v cíli jako první. Proto při výběru společné sportovní aktivity by mělo být rozhodování 50:50. Častým cílem obou partnerů je udržování tělesné váhy, posílení svalů, zvýšení vytrvalosti a v neposlední řadě i pobyt na čerstvém vzduchu.
Mnohé páry si často až u společného sportování najdou čas potřebný k popovídání a vyřešení stávajících problémů. Relaxace po pracovním dnu je tou nejlepší motivací. Přestože při ní nespálíte příliš kalorií, ani nebudete partnerovi dokazovat, že jste zdatnější než on, užijete si společný čas tím nejlepším způsobem. Snad nejoblíbenější sportovní aktivitou pro většinu párů je běh. Který lze provozovat přímo z domova. A poznávat při něm krásy blízkého okolí. Rovněž cyklistika splňuje všechno, co vztahy utuží. Společné výlety, které naučí především respektu k rychlosti kola svého partnera.
Kdy ten fyzicky zdatnější se naučí přizpůsobovat tempu toho druhého. Mezi aerobní sporty lze zařadit i jízdu na in-line bruslích, koloběžce či skateboardu. U kterých lze rovněž současně s pohybem vzájemně diskutovat. Při cestách za kulturou či za památkami je možné jednotlivé druhy jízdy zkombinovat. Přesně podle představ a potřeb každého partnera či jeho priorit. A přesto sportovat společně. Další aktivitou, která se dá v páru provozovat po celý rok, je squash. Stejně jako tenis, badminton a volejbal je možné v letních měsících sportovat na venkovních hřištích a během zimy docházet do sportovní haly. Ve které je možné společně zdolávat i umělou horostěnu. Šplhání po ní sice vyžaduje dobrou fyzickou kondici obou partnerů. Kterou si vzájemně poskytují při jejím zdolání. A zvyšují tak nejen důvěru, ale i pocit sounáležitosti.