Pitím se v tomto případě nemyslí pití slazených limonád nebo minerálek a už vůbec ne tvrdého či jiného alkoholu. Máme na mysli čistou vodu. Po té naše těla doslova lační a my jim jen málokdy vyhovíme do míry, která by pro ně byla optimální. Proč bychom se tedy na její dostatečný příjem měli opravdu pečlivě zaměřit?
Našim střevům se také často přezdívá druhý mozek. A není se čemu divit, když jejich pohoda rozhoduje o tom, jak se budeme cítit a jestli nám bude, jak se říká, do zpěvu. Dostatek tekutin slouží k hydrataci tohoto orgánu a tím podporuje správný průchod potravy a její následné vyloučení.
O pleť a kůži jsme zvyklí pečovat především zvenku. Z reklam nám je vtloukáváno do hlav, že jediné, co je naši pokožku schopno zachránit, je péče ze strany kosmetických produktů, jako jsou micelární vody, odličovadla nebo přípravky proti akné. Ve většině případů ovšem stačí do jídelníčku zařadit více vody v podobě ovoce a zeleniny, polévek či samotného nápoje. Jeho obrovským benefitem je totiž vyplavování toxinů a jejich zplodin z těla.
Při sportu náš organismus vylučuje sůl a ionty v podobě potu. Z tohoto důvodu je potřeba doplňovat hodně tekutin. Ani zde by se to ale nemělo přehánět, jelikož nadmíra pití při sportu nepřispívá ke sportovním výkonům. Znáte ten pocit, když vám váš žaludek skáče, protože je přeplněný?
Pokud vám po ránu chybí energie, zbystřete svůj sluch. Totéž platí ve chvíli, kdy máte podat nějaký výkon nebo prostě vydávat energii. Voda má totiž tu úžasnou schopnost, že kdykoli, kdy ji našemu tělu dopřejeme, náš organismus zcela restartuje. Cítíme se po ní svěže a plní sil. Proto si ráno těsně po probuzení zkuste místo šálku kávy dopřát sklenici nebo hned několik sklenic vody. Budete se cítit úžasně. V případě, že vám samotná voda nechutná, přidejte do ní šťávu z čerstvých citronů.
Všechny tyto benefity jsou vědecky prokázány studiemi. Uznává je i světová zdravotnická organizace WHO.