Krmítko svým vzhledem tak trochu může připomínat perníkovou chaloupku nebo spíš altán. Některé děti jej tak pojmenovaly a nejeden tatínek nakonec musel vyrobit krmítka dvě, protože to druhé zůstalo v dětském pokoji na hraní.
Základ krmítka tvoří dřevěná deska o rozměrech řekněme 35 x 22 cm. Ta může mít pochopitelně rozměry jiné, záleží na tom, kam krmítko umístíme, Výše uvedené rozměry jsou však optimalizované pro pohyb pěti až dvanácti malých ptáků, např. sýkorek a vrabců, ale zároveň jej může navštívit i větší ptactvo -holub, kos, straka, sojka, nebo kavka.
Základní desku zvolíme nejlépe z dřevěného masivu, zpravidla postačí smrková laťovka, ovšem deska z tvrdého dřeva má zas delší trvanlivost. Desku odřízneme na patřičný rozměr elektrickou kotoučovou pilou podle pravítka, nebo ruční pilkou ocaskou, hrany jemně začistíme smirkovým papírem.
Pak si připravíme konstrukci střechy. Měla by být sedlová a konstrukci krovů budou v bokorysu tvořit tři rovnoramenné trojúhelníky – dva na krajích střechy a jeden uprostřed. Vrcholový úhel trojúhelníku bude 130 stupňů a dva boční úhly shodně po 25 stupních. Tyto trojúhelníkové krokvové vazby sestavíme z malých dřevěných latěk o průřezu 15 x 20 mm, přičemž by délka podstavy trojúhelníku měla přesahovat šířku základové desky zhruba o 8 cm (4 cm na každé straně). Tuto minikrokvovou vazbu spojíme speciálním konstrukčním lepidlem i bez použití hřebíků nebo vrutů. Malými vruty však konstrukci můžeme zpevnit a zajistit, takže tím nelze nic pokazit.
Tyto tři krokvové vazby budou opěrnou částí střechy, kterou připevníme na dvě vodorovné laťky stejného průřezu jako krokve a kolmo k vodorovným latím pak vztyčíme čtyři svislé nosníky, na kterých bude střecha stát. Základní laťkovou vazbu střechy pak pokryjeme dvěma překližkovými deskami, a ty budou základem samotné střešní krytiny. Na překližku následně budeme lepit konstrukčním lepidlem střešní tašky.
Efektní střecha z nařezaných bobrovek z kanadského šindele
Ty vyrobíme z kanadského šindele (nejlépe červenohnědé barvy) a to tak, že nařežeme technickým nožem obdélníčky o velikosti 3 x 4 cm, u kterých nůžkami zastřihneme rohy dokulata, aby vypadaly jako bobrové tašky. Šindelové tašky pak lepíme od spodní řady směrem vzhůru tak, jako se pokládají opravdové tašky na střeše, tedy tašku v horní řadě vždy mezi dvě tašky ve spodní řadě. Horní řadu nakonec zakončíme vázacím hřebenem (tenkým proužkem ze stejného materiálu).
Vzniklé štíty u krovů střechy můžeme pokrýt opět překližkou, nebo je nechat otevřené, případně je zakrýt malými laťkami. Základovou desku pak olištujeme tenkou latí s malým přesahem (1 cm), aby nasypané krmivo z desky neodvál vítr. Pro povrchovou úpravu konstrukce krovů a desky je vhodný bezbarvý tixotropní lak, případně doplněný mořidlem.